1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 469  تاريخ مخابره خبر:  ۲۷/۲/۱۳۸۸  نوع : خبر
 کد خبر : 138802270103  ساعت مخابره خبر: ۱۱:۲۳:۴۳
    ۱۳۸۸/۰۲/۲۷                              تاريخ نشر خبر :  
 

بازار جشنواره کن نبايد به فيلم‌هاي هنري محدود شود

«حميد نعمت اله» نمايش فيلم‌هاي متنوع و متفاوت در بازار فيلم جشنواره کن را عامل آشنايي مخاطب غربي با سينماي ايران دانست.

    به گزارش سايت سينمايي سوره، «حميد نعمت اله» درباره نمايش "بي‌پولي" در بازار فيلم کن گفت: فيلم‌هايي که براي نمايش در بازار امسال انتخاب شده متنوع هستند و اين تنوع مي‌تواند براي مخاطب جذاب باشد. قواعد انتخاب فيلم براي نمايش در بازار و عرضه به مخاطب با قواعد گزينش فيلم براي جشنواره‌ها تفاوت دارد. مي‌توان در بازار فيلم‌هايي را نمايش داد که به سينماي هنري محدود نمي‌شوند و مخاطب عام‌ دارند.
    کارگردان "بوتيک" ادامه داد: فيلم "بي‌پولي" نوعي از سينما را براي مخاطب غربي به نمايش مي‌گذارد که کمتر از سينماي ايران ديده و شايد اين تنوع برايش جذاب باشد. شوخي‌ها و جنس قصه آنقدر بومي نيست که فقط براي مخاطب ايراني قابل درک باشد. به نظرم مخاطب غربي هم مي‌تواند با فيلم ارتباط برقرار کند.
    وي افزود: تصوري که از سينماي ايران براي مخاطب غربي شکل گرفته کليشه‌اي و محدود به فيلم‌هاي به اصطلاح هنري است که در جشنواره‌ها روي پرده مي‌روند. نمايش فيلم‌هايي مانند "بي‌پولي" مي‌تواند تصويري بزرگ‌تري از سينماي ايران به اين مخاطب نشان دهد.
    برپايه اين خبر، ليلا حاتمي، بهرام رادان، حبيب رضايي،امير جعفري، سيامک انصاري، بابک حميديان، نادر فلاح، رضا رشيدپور، سوسن مقصودلو، جلال پيشوائيان، افشين سنگچاپ و فرهاد شريفي در "بي‌پولي" بازي کرده‌اند. فيلمنامه را نعمت اله و هادي مقدم‌دوست نوشته‌اند و مصطفي شايسته تهيه‌کننده آن است. داستان درباره زوجي جوان است که درگير يک دوره بيکاري و بي‌پولي مي‌شوند.
    ديگر عوامل توليد عبارتند از عليرضا زرين‌دست فيلمبردار، کيوان مقدم طراح صحنه و لباس، اعظم بيات طراح گريم، اسحاق خانزادي صدابردار و رضا بختياري دستيار کارگردان و برنامه‌ريز. "بي‌پولي" دومين فيلم نعمت اله بعد از "بوتيک" است.
    گفتني است، "بي‌پولي" که در جشنواره بيست و هفتم فجر روي پرده رفت، در نوبت اکران قرار دارد و به زودي در بازار فيلم کن نمايش داده مي‌شود.

انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com