1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 552  تاريخ مخابره خبر:  ۲۲/۱۰/۱۳۸۳  نوع : خبر
 کد خبر : 138310222005  ساعت مخابره خبر: ۱۰:۱۶:۴۱
    ۱۳۸۳/۱۰/۲۲                              تاريخ نشر خبر :  
 

كارگردان «طبل بزرگ زير پاي چپ»:

به دست آوردن بازار تجاري صنعت سينما، از مهمترين اهداف جشنواره هاست

«كاظم معصومي»، نويسنده و كارگردان سينما برگزاري جشنواره فيلم فجر را در فراهم آوردن موقعيتي براي فيلمسازان كه به رفع مشكلات مالي در زمينه ساخت آثارشان بپردازند، موثر دانست.

    به گزارش سايت سينمايي سوره به نقل از ستاد خبري جشنواره فيلم فجر، وي با بيان اين مطلب افزود: تخصصي  بودن جشنواره فيلم فجر سبب مي شود، برخي از آثار مطرح ساخته شده در سطح بين المللي نيز موقعيت قابل توجه اي به دست آورند.
    معصومي، ضمن بيان اينكه به دست آوردن بازار تجاري در صنعت سينما بايد از اهداف جشنواره به شمار رود، خاطر نشان كرد: به عقيده من طي سال هاي اخير با برگزاري اين جشنواره آن  طور كه بايد شاهد بازار اقتصادي مناسبي در عرصه سينما نبوده ايم و برطرف شدن چنين مساله اي نيازمند تمهيداتي از سوي مسئولان است تا بتوانيم با برگزاري سالانه جشنواره فجر هم در داخل و هم در خارج از كشور موفقيت هاي اقتصادي به دست آوريم و اقتصاد سينماي خود را از شرايطي كه هم اكنون پيش روي خود دارد، نجات دهيم.
    اين كارگردان، در نظر گرفتن سينماي «معناگرا» را به عنوان بخش مستقل اين دوره از جشنواره اقدامي سازنده عنوان كرد و يادآور شد: خوشبختانه سينماي معناگرا، در بيست و سومين دوره برگزاري جشنواره بخش ويژه اي را به خود اختصاص داده است؛ چنين اقدامي باعث مي شود تا اين سينما از طريق جشنواره مخاطبان واقعي خود را بشناسد و از طرفي اين فيلم ها در قالب و چارچوب واقعي خود به نمايش گذاشته شوند.
    وي، تأثير جشنواره فجر را به لحاظ تكنيكي و محتوايي در عرصه فيلمسازي قابل توجه ارزيابي كرد و در پايان گفت: اين جشنواره شرايطي را فراهم مي آورد تا فيلمسازان بتوانند در گونه هاي مختلف سينمايي به ارائه آثار خود بپردازند و در ارتباط برقرار كردن با مخاطبان خود را محك بزنند.
    كاظم معصومي با فيلم « طبل بزرگ زير پاي چپ » متقاضي شركت در بيست و سومين جشنواره فيلم فجر است.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com