1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 414  تاريخ مخابره خبر:  ۹/۷/۱۳۸۳  نوع : خبر
 کد خبر : 138307112006  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۱۷:۱۰
    ۱۳۸۳/۰۷/۰۹                              تاريخ نشر خبر :  
 

همزمان با سومين روز از هفته دفاع مقدس

سينما «ساحل» اهواز افتتاح شد

همزمان با سومين روز از هفته دفاع مقدس، طي مراسم باشكوهي در شهر اهواز، سينماي خانوادگي ممتاز «ساحل»، فعاليت خود را آغاز كرد.

    روابط عمومي معاونت امور سينمايي وسمعي بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام كرد: طي مراسمي با حضور مهندس فرزونده، رييس بنياد مستضعفان، معاونان بنياد، استاندار خوزستان، مسئولان استانداري و شهرداري و معاونين اداره كل نظارت و ارزشيابي معاونت امور سينمايي وزارت ارشاد، سينماي خانوادگي «ساحل» رسماً فعاليت خود را آغاز كرد.
    در اين مراسم مجري پروژه، گزارشي را از چگونگي روند ساخت سينما «ساحل» ارايه داد و مهندس معين، استاندار خوزستان نيز دقايقي به ايراد سخن پرداخت.
وي در سخنان خود از زحمات رياست بنياد مستضعفان در امر توجه به توسعه فرهنگي و گسترش سالنهاي در استان خوزستان قدرداني به عمل آورد و در پايان نيز فيلم «برگ برنده» ساخته سيروس الوند براي حاضران به نمايش درآمد.
    بنا به اين گزارش، سينما «ساحل» در زميني به مساحت 570 مترمربع با زيربناي 1300 مترمربع و هزينه اي بالغ بر 9 ميليارد ريال راه اندازي شده است. اين سينما داراي 370 صندلي (در دو طبقه همكف و بالكن) بوده و متعلق به بنياد مستضعفان مي باشد. اين سينما داراي دو دستگاه آپارات 35 ميلي متري وسيستم نمايش DVD و پروجكشن بوده و سيستم اطفاء حريق بخش هاي برودتي آن مطابق با مدرن ترين تكنولوژي روز طراحي و تعبيه شده است.
    سينما ساحل، پنجمين سينماي فعال شهر يك ميليون و 200 هزار نفري اهواز مي باشد. اين سينما در سال 1318 با ظرفيت 735 صندلي احداث شد و در سال 1341 مورد بازسازي قرارگرفت. سينما ساحل در سال 1376 براساس تصميم مالكان سينما به دليل خسارت ناشي از جنگ تحميلي، به طور كامل تخريب شد و اينك پس از گذشت نزديك به 7 سال با طراحي جديد مطابق با استانداردهاي روز و همچنين بهره گيري از فضاي تجاري به عنوان يك مجموعه فرهنگي، سينمايي و تجاري كار خود را آغاز كرد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com