1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 500  تاريخ مخابره خبر:  ۲۵/۵/۱۳۸۵  نوع : خبر
 کد خبر : 138505250202  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۳۶:۴۱
    ۱۳۸۵/۰۵/۲۵                              تاريخ نشر خبر :  
 

مستندي از جريانات اصلي سينماي ايران در جشنواره «تورنتو» به نمايش در مي‌آيد

نادر تكميل همايون، كارگردان ايراني مقيم فرانسه و سازنده مستند «ايران يك انقلاب سينمايي» كه درباره جريانات اصلي سينماي ايران است از نمايش اين فيلم، در بخش مستند جشنواره «تورنتو» خبر داد.

       به گزارش سايت سينمايي سوره، اين كارگردان اواخر ارديبهشت ماه سال گذشته فيلمبرداري اين مستند را به سفارش شبكه Art در ايران انجام داد و سپس توسط بابك كريمي تدوين آن در خارج از ايران صورت گرفت.
      بنابراين گزارش، در ابتدا نام اين مستند «ساخت ايران» بود كه هم‌اكنون نيز در برخي گزارشها نيز به اين عنوان ناميده مي‌شود. نامي كه هم‌نام پروژه‌ اي قديمي به كارگرداني امير نادري است. اما تكميل همايون علاوه بر اينكه بر اين موضوع آن زمان تاكيد كرده بود، يكي از دلايل انتخاب اين نام را اينگونه مطرح كرد: سينماي ايران نيز همانند بسياري از محصولاتي كه از ايران به خارج از كشور مي‌رود، تثبيت شده است و دنيا به فيلمهاي ساخت ايران توجه دارد.
       وي در اين مستند با مدت زمان 100 دقيقه مصاحبه‌هايي با ناصر تقوايي، بهرام بيضايي، رخشان بني‌ اعتماد، داريوش مهرجويي، بهمن قبادي و امير نادري... برخي ديگر از فيلمسازان جريان ساز كه به نوعي در ژانرهاي مختلف سينمايي فعاليت كردند انجام داده است.
       جشنواره تورنتو 17 تا 27 شهريور ماه سال جاري در كانادا برگزار مي‌شود و در بخش اصلي اين جشنواره غيررقابتي «خون ‌بازي» بني ‌اعتماد به نمايش درمي‌آيد.
       تكميل همايون كه سال گذشته پروانه ساخت اولين فيلم بلند سينمايي‌اش «سپيد و سياه» گرفته بود و قرار بود آن را بسازد هم‌اكنون از ساخت فيلم در ايران منصرف شده است و مي‌گويد: نتوانستم با هيچ‌كدام از تهيه‌كنندگان ايراني براي ساخت اين فيلم به نتيجه برسم. بنابراين فعلا قصد ساخت فيلمي در ايران را ندارم و احتمالاً فيلم‌نامه‌اي را كه‌ هم‌اكنون در مرحله نگارش دارم در خارج از ايران و به تهيه‌كننده‌اي كه در فرانسه مذاكراتي با او داشته‌ام خواهم سپرد.
       به گفته تكميل همايون اين فيلم مستند در جشنواره‌هاي ديگري نيز حضور خواهد داشت.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com