1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 479  تاريخ مخابره خبر:  ۸/۲/۱۳۸۷  نوع : خبر
 کد خبر : 138702080202  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۳۵:۲۱
    ۱۳۸۷/۰۲/۰۸                              تاريخ نشر خبر :  
 

هنوز سينماي كودك فراموش نشده؟!

فيلم سينمايي «روزي كه حسني مرد شد» از چهارشنبه 11 ارديبهشت در سينماهاي تهران اكران مي شود.

    به گزارش سايت سينمايي سوره، فيلم سينمايي «روزي كه حسني مرد شد» ساخته مشترك «كيانوش دالوند» و «كوروش دالوند» از «11ارديبهشت» در سينماهاي تهران اكران خواهد شد.
    «روزي كه حسني مرد شد» تلفيقي از سينماي زنده و انيميشن است و از معدود فيلم‌هاي ماه‌هاي گذشته است كه براي مخاطب كودك و نوجوان ساخته شده است.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده: حسني، پسر فقيري است که با مادر خود روزگار را به سختي و تنگدستي مي گذراند، روزي براي فروش بز خود که او را دوست دارد به سمت بازار حرکت مي کند، در راه به جادوگري برخورد مي کند که در ازاي يک بطري پر از دود، بز را از حسني مي خرد.
    بطري ستوني از دود در حياط خانه حسني تشکيل مي دهد که حسني را به آسمانها مي برد. حسني در بالاي ابرها وارد خانه غول مي شود و در آنجا با تخم مرغ طلا از خانه غول فرار مي کند.
بار دوم حسني باز هم به دنياي بالاي ابرها مي رود، وارد خانه غول مي شود و جعبه موسيقي را که ظاهرا سالها پيش متعلق به جادوگر پير بوده مي دزدد. در هنگام فرار از دست غول، جادوگر به کمک حسني مي آيد و غول را در بطري سحرآميز گير مي اندازد.
    در اين فيلم سينمايي  محمد ايران بروجردي، حيدر رضاجويي، راشين اميدعلي، سينا شيخ الاسلامي، ثريا دوستي، منصور کريمي، معصومه بختياري و حجت الله سوکي ايفاي نقش کرده اند.
اين فيلم با اقتباس از داستان «جك و ساقه لوبيا» ساخته شده و اسفندماه سال گذشته پروانه نمايش گرفت.
اين فيلم به تهيه‌کنندگي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، داريوش دالوند و سيد جلال چاوشيان و همکاري بنياد سينمايي فارابي آماده نمايش شده است. کيانوش دالوند نويسنده فيلمنامه و طراح جلوه‌هاي ويژه است و تصويربرداري و تدوين آن توسط محمد عنبري انجام شده است .
اجراي جلوه‌هاي ويژه برعهده کيانوش دالوند، حميدرضا صالحي، محسن درويشي، موسي ناصرپور، سعيد کياني، مهدي صارمي، فاطمه برومند، محدثه مهدي، بهروز شجاعي است. همچنين مدلسازي و متحرک‌سازي سه بعدي را نيز کوروش دالوند، رضا بحيرايي، محدثه مهدي، حميدرضا صالحي هستند .
احمد علي مددي طراحي صحنه را انجام داده و صداگذار آن توسط ساناز پاکدل صورت مي گيرد. ديگر عوامل سازنده فيلم عبارتند از : مدير توليد: داريوش دالوند ،گريم: جعفر بروجردي، پروانه اميني، منشي صحنه: فرزانه زهره وند، عکاسي: حسين دارابي ،دستيار تصويربردار: ايمان ارشد ، تيتراژ: کوروش دالوند، حميد آروان، حميد ساکي.
بازيگران: محمد ايران بروجردي، حميدرضا جويي، راشين اميرعلي، سينا شيخ‌الاسلامي، ثريا دوستي، منصور کريمي، حجت‌الله سوکي، نصرت رضائيان، معصومه بختياري.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com