1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 607  تاريخ مخابره خبر:  ۱۱/۶/۱۳۸۶  نوع : خبر
 کد خبر : 138606110235  ساعت مخابره خبر: ۱۷:۱۷:۲۰
    ۱۳۸۶/۰۶/۱۱                              تاريخ نشر خبر :  
 

منوچهر محمدي:

روزملي به فرهنگ يك كشور اختصاص دارد؛ خواسته‌هاي مردم و سينما را ارزيابي كنيم

زماني كه در روز شمار تاريخي يك كشور، روزي را به عنوان روز ملي داريم، معنايش اين است كه اين مساله يا پديده آن قدر ارزش و اهميت داشته است كه روزي را به آن اختصاص بدهند.

    به گزارش سايت سينمايي سوره، وي ادامه داد: بنابراين روز ملي سينما پيش از آن كه به سينماگران اختصاص پيدا كند، به فرهنگ كشور اختصاص پيدا مي‌كند. يعني سينما بخشي از فرهنگ كشور، به عنوان پيشتازترين و مطرح ‌ترين و مهم ترين بخش فرهنگي كه با تمام تلاش و پويايي زنده بودني كه در اين بخش وجود دارد، نشان داده است اين بخش از درجه اهميت بالايي برخوردار است، بنابراين طبيعتا به همان اندازه كه سينماگرها احساس تعهد و بزرگداشت نسبت به چنين روزي دارند، ساير بخشهاي جامعه در وهله اول مطبوعات و رسانه‌ي ملي و در مرحله‌ي بعدي مسئولين كه موضوع سينما به كارشان مربوط مي‌شود، بايستي در اين روز و فرصتي را كه پيرامون اين روز تشكيل مي‌شود را مغتنم بشمارند و مسايل خودشان را در ارتباط با حوزه‌هاي ديگر مطرح كنند. همچنين از اين فرصت استفاده بكنند تا شرايطي فراهم شود، پاره‌اي از مشكلات سينما از حد جمع‌هاي تخصصي فراتر برود و در يك سطح عمومي‌تري به آن پرداخته شود.
    محمدي معتقد است: رسانه‌ها حتي با صحبت با مردم و دريافت توقع‌ آنها و خواسته‌شان از سينما مي‌توانند بخشي از اين صورت مساله را تشكيل بدهند. اين درحالي است كه متاسفانه در اين سالها كار بنيادي در اين رابطه انجام نشده است و شايد اگر يك مجموعه‌اي از پژوهش و تحقيق‌ها انجام مي‌شد كه خواسته‌هاي متقابل مردم و سينما در آن ارزيابي موشكافانه‌اي مي‌شد، مسايل في‌مابين سينما و حوزه‌هاي ديگر در روز ملي سينما نيز مطرح مي‌شد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com