1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 597  تاريخ مخابره خبر:  ۶/۱۱/۱۳۸۴  نوع : خبر
 کد خبر : 138411060213  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۴۲:۰۵
    ۱۳۸۴/۱۱/۰۶                              تاريخ نشر خبر :  
 

همزمان با جشنواره فيلم فجر و با حضور 42 كشور جهان نهمين بازار بين‌المللي فيلم ايران گشايش يافت

نهمين بازار بين‌المللي فيلم و برنامه‌هاي تلويزيوني ايران در مركز آفرينش‌هاي هنري كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان گشايش يافت.

     به گزارش سايت سينمايي سوره، بازار بين‌المللي فيلم و برنامه‌هاي تلويزيوني ايران همه ساله و همزمان با جشنواره فجر برگزار مي ‌شود و شركت كنندگان و مدعوين خارجي اين جشنواره امكان استفاده و دسترسي به آن را دارند.
     در بازار فيلم امسال، 72 شركت كننده خارجي در مقام توزيع كننده و تهيه كننده از 42 كشور جهان حضور دارند. همچنين 35 غرفه بازار توسط مؤسسات معتبري از كشورهاي كانادا، فرانسه، آلمان، ايتاليا، لبنان، مالزي، سوريه، تركيه، انگلستان، روسيه، اندونزي، موناكو، فلسطين، قطر و عراق بر پا شده است كه اين بازار چهره بين‌المللي مطلوبي داده است.
     مؤسسات «ام. كا. دو»، «كانال پلوس»، «دويچه وله»، «مديا تريد»، «تي دبليوتي» و «فالكون فيلميز» از جمله اين مؤسسات هستند.
     همچنين 27 شركت خريدار خارجي نيز از كشورهاي ژاپن، نروژ، آمريكا، هلند، فرانسه، تايوان، آلمان، دانمارك و تركيه در نهمين بازار فيلم ايران حضور دارند.
     بيش از 20 شركت توزيع و تهيه فيلم ايراني نيز با معرفي 70 نماينده در راستاي بازاريابي براي فيلم‌هاي ايراني و شناسايي و خريد محصولات مناسب خارجي در بازار فيلم فعاليت مي ‌كنند كه با توجه به حضور نمايندگان جشنواره‌هاي خارجي بخت خوبي براي معرفي آثار خود را در سطح بين‌المللي در اين بازار دارند.
     75 نماينده از جشنواره هاي مختلف جهاني فيلم اعم از لوكارنو، ونيز، كن، نانت، تورنتو، مونترال، بريزبين، كراكف، تورين، ميل ولي، تلورايد، دمشق و پوسان در بخش بين المللي جشنواره شركت مي كنند و به اين ترتيب تاكنون بيش از 90 ميهمان خارجي شامل نمايندگان مؤسسات تهيه و توزيع فيلم و دست اندركاران سينماي جهان در اين بازار حضور دارند.
     به اعتقاد كارشناسان، بر پايي بازار بين‌المللي فيلم تهران گام موفقي در راستاي معرفي هنر سينماي ايران در سطح بين‌المللي به عنوان يك ركن اقتصادي است.
     نهمين بازار بين المللي فيلم و برنامه هاي تلويزيوني ايران تا 8 بهمن ماه جاري در مرکز آفرينش‌هاي هنري كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان بر پا است.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com