1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 645  تاريخ مخابره خبر:  ۱۷/۱۰/۱۳۸۴  نوع : خبر
 کد خبر : 138410170202  ساعت مخابره خبر: ۱۲:۴۵:۱۸
    ۱۳۸۴/۱۰/۱۷                              تاريخ نشر خبر :  
 

اعتراض «بهمن فرمان آرا» به عرضه غيرقانوني فيلم «يك بوس كوچولو»

بهمن فرمان آرا از عرضه DVD غيرمجاز «يك بوس كوچولو» همزمان با اكران عمومي آن در سينماها اظهار تأسف كرد.

     به گزارش سايت سينمايي سوره، وي كه در نشست نقد و بررسي «يك بوس كوچولو» در فرهنگسراي نياوران صحبت مي كرد، در ادامه تصريح كرد: DVD فيلم با زير نويس انگليسي در حال فروش است و اين در حالي است كه هنوز دو هفته از نمايش فيلم بيشتر سپري نشده است، كه عده ‌اي سودجو اين بار كپي كه براي خارج فرستاده مي ‌شده است را كپي كردند و عرضه مي ‌كنند و تهيه كننده به دنبال اين ماجرا است.
     وي در ادامه با اظهار تأسف گفت: وقتي مي ‌توانند با سرعت كار يك عده‌ اي را نفي بكنند، اين خيلي غم ‌انگيز است. اميدوارم كسي خريداري نكند و هرجا كه عرضه مي ‌شود اطلاع دهند.
     فرمان آرا كه به همراه فاطمه معتمد‌آريا، رضا كيانيان، هدايت هاشمي، مهدي صفوي و عباس گنجوي در اين جلسه حضور پيدا كرده بود به سؤالات تماشاگران پاسخ گفت.
     وي درباره‌ ساخت سه گانه‌ مرگ گفت: من قبل از ساخت «بوي كافور، عطر ياس» 10 فيلمنامه دادم كه به هر دليلي اجازه ساخت نگرفت و آخرين فيلمنامه ‌اي كه ارائه كردم «از عباس كيارستمي متنفرم» بود (البته سوءتفاهم نشود من با آقاي كيارستمي رفيق هستيم) آن فيلمنامه‌ها مجوز نگرفت تا بالاخره با ارائه فيلمنامه «بوي كافور، عطر ياس» كه درباره‌ تشييع جنازه خودم بود، موافقت كردند، ‌بنابراين قصد من ساخت فيلم يا سه گانه درباره‌ مرگ نبود.
     عباس گنجوي تدوينگر «يك بوس كوچولو» كه در كارهاي متعددي با فرمان آرا همراه بوده است، اظهار اميدواري كرد: اين همكاري ادامه پيدا كند.
     فاطمه معتمدآريا نيز گفت: هميشه دوست داشتم با آقاي فرمان آرا كار كنم وقتي پيشنهاد دادند بدون خواندن فيلمنامه پذيرفتم.
     فرمان ‌آرا در پاسخ به اينكه مرز تخيل و واقعيت را در فيلم چگونه درنظر گرفته است، گفت: صدا در اين فيلم نقش اساسي دارد و ما از صداهايي استفاده مي ‌كنيم كه مقداري از آن تخيلي است بنابراين صدا عنصر مهمي براي رسيدن به مرز تخيل و واقعيت است.
     رضا كيانيان نيز در پاسخ به چگونگي تغييرات در فيزيك اش براي بازي در نقش سعدي گفت: وقتي يك نقش را بازي مي ‌كنم كه با خودم فاصله زيادي دارد. در درجه اول روحيات آن شخصيت براي من مهم است چون فيزيكش خود به خود اتفاق مي‌افتد، بنابراين ابتدا به روحياتش نزديك مي ‌شوم.
     فرمان آرا در پاسخ به اينكه در مورد شخصيت سعدي يك طرفه قضاوت شده است گفت: به دفاع از سعدي اين سؤال مطرح مي‌ شود، در حالي كه در فيلم اينگونه ترسيم مي ‌شود كه در آخر تماشاگر دلش به حال او مي‌ سوزد يعني شخصيت سعدي از ابتدا سخت مطرح مي‌ شود تا يكجايي بتواند شكسته شود.
     در پايان اين نشست، شباهت شخصيت سعدي با ابراهيم گلستان دوباره مطرح شد كه فرمان آرا دوباره پاسخ گفت و رضا كيانيان نيز گفت: من تا به حال آقاي گلستان را نديديم و من نقش آقاي گلستان را بازي نكردم و معتقدم اگر بازيگر بخواهد نقش كسي را بازي كند، محدود مي ‌شود به آن شخصيت در حالي كه من نقش سعدي را گسترده‌ تر بازي كردم و محدود نشدم.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com