1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 620  تاريخ مخابره خبر:  ۸/۱۰/۱۳۸۴  نوع : خبر
 کد خبر : 138410080208  ساعت مخابره خبر: ۱۱:۳۹:۲۷
    ۱۳۸۴/۱۰/۰۸                              تاريخ نشر خبر :  
 

نشست «زن و سينما» برگزار شد

نشست نمايشگاه كتاب جمع صنفي،‌ فرهنگي زنان ناشر با موضوع «زن و سينما» با حضور فاطمه معتمدآريا، تهمينه ميلاني و نيكي كريمي در باشگاه نويسندگان و هنرمندان شهر برگزار شد.

     به گزارش سايت سينمايي سوره، در اين نشست «نيكي كريمي» درباره حضور ادبيات در زندگي‌اش گفت: ادبيات و كتاب در زندگي من حرف اول را مي‌ زند و از زماني كه خودم را شناختم مهمترين چيز در زندگي ام كتاب بوده است تا اينكه به بازيگري رو آوردم و تا اندازه اي برايم مهم بوده است. هستند كساني كه عاشق بازيگري‌ اند و برايشان مهم است كه تا آخر عمر بازيگر بمانند اما براي من اين طور نبوده است.
     همچنين «فاطمه معتمدآريا» به ارتباط بين سينما و ادبيات اشاره كرد و گفت: هر فيلمي كه شكل مي گيرد بر اساس تفكر يك سناريست است و فيلم بر اساس يك نوشتار ساخته مي شود ما هم مجري انديشه‌هاي كسي هستيم كه نويسنده فيلمنامه است و چه بخواهيم و نخواهيم از ابتدا كارمان با نوشتن يك فرد آغاز مي‌ شود.
     وي افزود: در فيلم هايم تنها تلاش من بر اين استوار است كه بتوانم تصوير درستي از انديشه نويسنده و كارگردان را به تصوير بكشم و تابع انتخاب و نگاه او باشم.«گيلانه» هم به همين شكل كار شد و براي من احساس ديني بود كه نسبت به جنگ و كساني كه همه چيزشان را از دست داده بودند داشتم.
     «تهمينه ميلاني» نيز بازي معتمدآريا در گيلانه را ستود و گفت: شخصيت گيلانه فوران نقش مادري در سينما است و بدون هيچ ادعايي يك مادر را بر پرده سينما مي‌ بينيد.
     «ميلاني» درباره جايگاه ادبيات در سينما گفت: ادبيات در رابطه با سينما مانند نقشه اي است كه بر اساس آن بنايي ساخته مي شود. اين نقشه در سينما زيربنايي ‌ترين شكل را دارد كه اگر خدشه اي بر آن باشد كل معماري سينما به هم مي خورد. اصلي ‌ترين پايه هنر نمايشي ادبيات است و بدون آن معنايي ندارد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com