1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 611  تاريخ مخابره خبر:  ۳۰/۳/۱۳۸۴  نوع : خبر
 کد خبر : 138403300107  ساعت مخابره خبر: ۱۴:۳۱:۴۵
    ۱۳۸۴/۰۳/۳۰                              تاريخ نشر خبر :  
 

«حافظ» در ساوه

حضور «كوميكو آسو» بازيگر حرفه اي فيلم «حافظ» به كارگرداني «ابوالفضل جليلي» باعث سرعت توليد 50 درصدي فيلم شد.

     به گزارش سايت سينمايي سوره به نقل از خبرگزاري ها، «حافظ» ساخته يازدهم «ابوالفضل جليلي» فيلمساز شاخص فيلم هاي نوگراي سينماي ايران به نيمه هاي فيلمبرداري خود رسيد تا «كوميكو آسو» بازيگر زن ژاپني و حرفه اي فيلم كه نقش اساسي در سرعت فيلمبرداري كار داشت، شب گذشته از تهران به توكيو پرواز كند.
     برپايه اين خبر، «ابوالفضل جليلي» گفت: وقتي بازيگر ژاپني به ايران آمد، ما تنها 45 روز او را در اختيار داشتيم، اين در حالي بود كه 20 روز اول، «كوميكو» اصلاً جلو دوربين نرفت؛ چرا كه به دليل مشكل مالي نتوانستم فيلمبرداري را رأس موعد مقرر آغاز كنيم؛ با اين حال در 25 روز باقي مانده موفق شديم تمام سكانس هاي اين بازيگر را فيلمبرداري كنيم.
     وي افزود: «كوميكو» فوق العاده بود. تمام صحنه هاي او را با يك برداشت مي گرفتيم؛ چرا كه بسيار حرفه اي مقابل دوربين رفتار مي كند. من هم انتظار نداشتم طي اين مدت كوتاه، نيمي از كار را به پايان برسانيم؛ اما كار كردن با يك بازيگر حرفه اي به كمك گروه آمد.
     «جليلي» ادامه داد: فيلمبرداري را خودم با دوربين Dvcam انجام مي دهم. سكانس هاي «كوميكو» را زودتر فيلمبرداري كرديم و در واقع رج زديم تا كار سرعت بيشتري بگيرد. تمام صحنه هاي «حافظ» در ساوه، شهر صنعتي كاوه و چابهار فيلمبرداري شده است. اگر كمك ها و حمايت هاي بعضي از دوستان نبود، «حافظ» هيچ وقت ساخته نمي شد.
     وي توقف موقتي پروژه «حافظ» را به دلايل مالي اعلام كرد و افزود: چند روزي كار را تعطيل كرديم تا هم استراحتي كرده باشيم و هم مشكلات مالي مان برطرف شود. با بهبود يافتن وضع مالي، فيلمبرداري بخش هاي باقي مانده را با بازيگران ايراني آغاز خواهيم كرد.
     «جليلي» درباره حضور بازيگران ايراني در فيلم خود گفت: قرار بود «داريوش ارجمند» يكي از نقش هاي اصلي اين فيلم را بازي كند؛ اما به دلايلي اين امر منتفي شد. البته ايشان كمك هاي فكري خوبي به پروژه دادند و من نقش را تغيير دادم؛ به نوعي آن را بين چند بازيگر تقسيم كردم. بخشي از آن را «حميد هدايتي راد» و بخشي ديگر را «عبدالحي شماسي» ايفا خواهند كرد. البته قرار است بازيگران ديگري هم به اين جمع بپيوندند.
     شايان ذكر است، ديگر عوامل فيلم «حافظ» به شرح ذيل اعلام شده است: نويسنده، كارگردان و فيلمبردار: ابوالفضل جليلي، گروه كارگرداني و توليد: افشين لياقت، حميد اكبري، محسن ميرزاخاني، ياسين خوشامدزي، وحيد خدير و نويد رئيسي، گروه فيلمبرداري: فرشاد گل سفيدي و فرزان گل سفيدي، بازيگران: كوميكو آسو، حميد هدايتي راد و عبدالحي شماسي.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com