1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 948  تاريخ مخابره خبر:  ۱۸/۵/۱۳۸۳  نوع : خبر
 کد خبر : 138305182002  ساعت مخابره خبر: ۰۸:۵۸:۵۵
    ۱۳۸۳/۰۵/۱۷                              تاريخ نشر خبر :  
 

« آخرين روز از جشنواره ملبورن»

پنجاه و سومين دوره و حضور چشمگير سينماي ايران

جشنواره بين‌المللي ملبورن استراليا كه هر ساله اواخر ماه جولاي در شهر ملبرون برگزار مي‌شود جزء جشنواره‌هاي معتبر جهاني رده‌بندي شده و در تقويم رسمي انجمن‌هاي تهيه‌كنندگان فيلم ثبت شده است.

    بنا به بررسي و تحقيق و گزارش هاي هنري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، امسال پنجاه و سومين دوره جشنواره ملبورن در حالي برگزار مي‌شود كه اين فستيوال در يك بخش ويژه آثار برگزيده جشنواره‌هاي ممتاز جهان را به نمايش گذاشته و به يك فيلم به انتخاب تماشاگران جايزه‌ي ويژه اعطا مي‌كند.
    جشنواره فيلم ملبورن در چند بخش بلند، كوتاه و مستند به قضاوت آثار دريافتي مي‌پردازد و جوايز‌اش را با داوري يك هيأت ژوري به منتخبان اهدا مي‌كند.
جشنواره فيلم ملبورن هر ساله به قدري به شكل گسترده و فعال برگزار مي‌شود كه در جلب گردشگران خارجي به كشور استراليا نيز تأثير مثبت فراواني مي‌گذارد.
    جشنواره معتبر و بين‌المللي فيلم“ملبورن“ سال گذشته مراسم بزرگداشت عباس كيارستمي را برگزار كرده بود كه با استقبال بيش از حد تماشاگران استراليايي مواجه شده بود.
در اين جشنواره دو فيلم ”پنج“ و ”ده روي ده“ از جديدترين ساخته هاي كيارستمي نيز به نمايش گذاشته خواهد شد.
    ”جنگ تمام شد“(بهمن قبادي) گناه مريم (پريسا شاهنده)، زنانه(مهناز افضلي) و حتماً امروز (بهمن قبادي و بيژن‌زمان‌پيرا) ”كنار رودخانه“ و ”نامه‌هاي باد“ (عليرضا امينيپنج عصر (سميرا‌ مخملباف)، لذت ديوانگي( حنا مخملباف) و بماني (داريوش مهرجويي) نيز از ديگر نمايندگان امسال سينماي ايران در اين جشنواره هستند.
    در دوره هاي گذشته جشنواره ملبورن (دوره چهل و چهارم) ”زير درختان زيتون“ (عباس كيارستمي) به عنوان فيلم منتخب تماشاگران برگزيده شده است(1995). همچنين در دوره گذشته اين فستيوال، فيلم مستند”اسير انتظار“ (محمد احمدي) جايزه بهترين فيلم مستند را به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com