1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 140  تاريخ مخابره خبر:  ۱۷/۴/۱۳۸۵  نوع : خبر
 کد خبر : 138504170203  ساعت مخابره خبر: ۱۳:۰۳:۴۲
    ۱۳۸۵/۰۴/۱۷                              تاريخ نشر خبر :  
 

«گيلانه» در بخش مسابقه جشنواره «ايروان» به نمايش درمي‌آيد

حضوري ديگري از سينماي ايران در عرصه جهاني با سينماي صلح يا ضد خشونت

«گيلانه» به كارگرداني مشترك محسن عبدالوهابي و رخشان بني اعتماد در بخش مسابقه جشنواره ايروان (كشور ارمنستان) به نمايش درمي‌آيد.

        به گزارش سايت سينمايي سوره به نقل از ايسنا، اين جشنواره كه جايزه بزرگ آن «هلو طلايي» است، از 10 تا 15 جولاي (15 تا 24 تير ماه) در ايروان پايتخت كشور ارمنستان برگزار مي‌شود. همچنين رخشان بني ‌اعتماد نيز در اين جشنواره حضور خواهد داشت.
        «گيلانه» كه پخش بين‌المللي آن برعهده شهرزاد فيلم است، چندي قبل نيز در ادامه حضور بين‌المللي‌اش جايزه‌ هيأت منتقدين «وزول» فرانسه را كسب كرد.
        در «گيلانه»، فاطمه معتمدآريا، بهرام رادان، باران كوثرى، ژاله صامتى، شاهرخ فروتنيان، مجيد بهرامى و نيره فراهانى به ايفاء نقش مى پردازند.
        داستان اين فيلم درباره گيلانه و دختر باردارش است كه در دوران موشکباران براي يافتن داماد و پسرش به تهران مي آيند، اما آنها عازم جبهه شده اند، پانزده سال بعد گيلانه به تنهايي از پسر معلولش نگهداري مي کند.
       رخشان بني ‌اعتماد همزمان با اكران «گيلانه» از آخرين ساخته سينمايي‌اش به عنوان سينماي «صلح» ياد كرده بود و گفت: بر روي اين فيلم نام سينماي جنگ يا ضد جنگ نمي‌گذارم و معتقدم اين نوع فيلم به وجه‌اي از جنگ نگاه مي‌كند كه ذهنيت را در هر شكل به سمت ضد خشونت مي‌برد. وي گفته بود: موضوع «گيلانه» جنگ است، اما نه فقط جنگ ايران و عراق در واقع يك شكل فرامرزي اين جنگ مطرح مي‌شود، اين فيلم بازتاب شرايط «گيلانه»ها، «اسماعيل»‌ها،«ميگل‌»ها است كه آرزوها، اميدها و سلامتي‌شان بهاء آن جدالهايي است كه در مكان‌هاي ديگر اتفاق افتاده است.
       همچنين در جشنواره ايروان علاوه بر فيلم «گيلانه» فيلم مستند، «شهر خاموشان» به كارگرداني عطاءالله حياتي نيز در بخش مستند اين جشنواره به نمايش درمي آيد و يك فيلم از ساخته‌هاي مرضيه مشكيني نيز حضور دارد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com