1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 526  تاريخ مخابره خبر:  ۲۱/۱۱/۱۳۸۳  نوع : خبر
 کد خبر : 138311210107  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۱۴:۳۳
    ۱۳۸۳/۱۱/۲۱                              تاريخ نشر خبر :  
 

در مراسم اختتاميه بخش مسابقه بين الملل، آسيا و معناگرا عنوان شد

مسجدجامعي: سينماي معناگرا ما را به عالم تفكر و همدلي متصل مي كند

سينماي معناگرا ما را به عالمي متصل مي ‌كند كه در آن تفكر و نشاط و همدلي وجود دارد، اميدوارم راهي هموار شود تا ظرفيت ‌هاي بيشتري از عالم معنا، به وسيله سينما به تصوير كشيده شود.

     به گزارش سايت سينمايي سوره، مراسم اختتاميه بخش بين الملل جشنواره فيلم فجر با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، معاونت سينمايي، دبير جشنواره، رئيس سازمان تبليغات اسلامي و تني چند از دست‌اندركاران و هنرمندان داخلي و خارجي سه شنبه شب 20 بهمن ماه ساعت 30/20 در تالار وحدت تهران برگزار شد.
     در اين مراسم احمد مسجدجامعي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: ما امسال در جشنواره فيلم فجر دو بخش جديد داريم كه يكي از آنها نگاهي به حوزه سينماي آسياست.
وي با بيان اينكه در اين بخش تلاش مي كنيم هويت آسيايي را يك بار ديگر تعريف كنيم، افزود: معتقديم آسيا به عنوان قاره ‌اي كهن با اخلاقيات مشترك و نگاهي توأم با معناگرايي است و مي ‌تواند مخاطبان وسيعي را در كشورهاي مختلف به سمت اين سينما جذب كند.
     وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد‌: همچنين امسال بخش ديگري از جشنواره به سينماي معناگرا اختصاص داشت. در اين بخش تلاش هنرمندان براي رسيدن به تعريف درستي از سينماي معناگرا قابل تقدير است.
مسجد جامعي با بيان اينكه در ذات هنر معنا هم وجود دارد، افزود: معنويت در طول تاريخ با هنر رابطه نزديكي برقرار كرده است و نگاه هنرمند نگاهي است كه پوسته ظاهر را مي ‌شكافد و باطن را مي ‌بيند در اصل هنرمند تلاش مي كند به اصل خويش بازگردد.
     سپس عليرضا رضاداد، دبير جشنواره بين المللي بيست و سوم فيلم فجر نيز در اين مراسم، حضور همه ميهمانان را از كليه كشورهاي شركت كننده در جشنواره بيست و سوم فيلم فجر گرامي داشت و گفت: جشنواره امسال در 17 بخش به مدت 11 روز و با حضور 170 ميهمان از 46 كشور جهان برگزار شد.
     وي افزود: در اين دوره شش بخش رقابتي وجود داشت كه سه بخش از آنها در بخش بين الملل است. اين اولين تجربه جشنواره در سه بخش بين الملل، آسيا و معناگراست. دبير جشنواره بين المللي بيست و سوم فيلم فجر تصريح كرد: اميدواريم رابطه‌ بين سينماي ايران، آسيا و معناگرا ادامه و استمرار داشته باشد.
     رضاداد، با بيان اينكه سينماي ايران به عنوان سينماي اخلاقي مترصد فرصت هايي بوده تا بتواند با الگوهاي مشابه خود تعامل پيدا كند، خاطرنشان كرد: مهم ‌ترين كاركرد بخش بين الملل در جشنواره همين است.
     وي ادامه داد: آينده سينماي جهان از آن انديشه ‌هاي بلندي است كه با زبان سينما حرفي براي جهانيان داشته باشند و بتوانند با مخاطبين گسترده خود در سراسر جهان ارتباط برقرار كنند.
     وي در پايان خاطرنشان كرد: ما در برگزاري اين جشنواره سابقه اي 20 ساله داريم، اما هنوز در آغاز راهي هستيم كه انتهايش دستيابي به قله‌ هاي افتخار است. اميدوارم با ياري يكديگر به اين قله ‌ها برسيم و دست همه سينماگران را در اين راه مي‌فشاريم. در اين مراسم، داوران بخش بين الملل در بخش‌هاي بين المذاهب، سينماي آسيا و سينماي معناگرا جوايزي را به همراه لوح تقدير به برندگان اين بخش‌ها اهدا كردند.

انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com