سازمان سوره ايميل اخبار سينمايي جشنواره سينما صفحه اصلي
مقررات جشنواره
يادداشت دبير جشنواره
بيانيه هيات داوران
اهداف جشنواره
موضوعات جشنواره
توضيحات
تمام رويدادها
 به تفکيک فيلم
 به تفکيک اصناف
 به تفکيک هنرمندان
 به تفکيک دفاتر توليد
 به تفکيک کلمات کليدی
آلبوم عكس
افتتاحيه
نشست هاى مطبوعاتى
اختتاميه
گوشه و كنار
روزشمار آلبوم عكس
هنرمندان
شرکت ها
فيلمها
هنرمندان
شرکت ها
کشورهای شرکت کننده
.:.    هيأت داوران     .:.
..رييس هيأت داوران
..داور
..دبير
هيأت انتخاب
جوايزاهداشده
بخشهاي جشنواره
موضوعات جوايز
 

 ادبي ـ هنري روستا ـ دوره ششم (۱۳۷۱)

بيانيه هيأت داوران :

بخش فيلم هاي بلند سينمايي‍ :

    هيئت داوران ذكر نكته اي را لازم و ضروري مي داند و آن اشاره به بهترين فيلم جشنواره يعني خمره ساخته آقاي ابارهيم فروزش است كه به دليل انتخاب هيئت داوران منتخب وزارت جهاد سازندگي در جشنواره  فيلم فجر به عنوان بهترين فيلم روستائي شناخته شده است در اين جا فرصت را مغتنم شمرده و از آقاي ابراهيم فروزش دعوت مي شود براي دريافت جايزه ويژه داوران جهاد سازندگي در جشنواره فيلم فجر به جايگاه تشريف بياورند.
    به هر حال آرزومنديم كه جهادسازندگي در سالهاي آتي حقوق بهترين هاي سينماي ايران در بخش روستا را براي جشنواره هنري ادبي روستا حفظ نمايد.
    هيئت داوران جشنواره هنري ادبي روستا ضمن تقدير از مرحوم عطا الله زاهد و آرزو براي شادي روح اين هنرمند متعهد آراء خود را در بخش فيلم هاي بلند سينمائي بدين شرح اعلام مي نمايد.
    از ميان آثار ارائه شده در بخش مسابقه عمده نگاه فيلمسازان متوجه برگردانيدن هزينه هاي سرسام آور سينماست و اين موجب فاصله گرفتن از واقعيت هاي روزمره و ملموس زندگي روستائيان گرديده و نتيجتاً فيلم هاي كم آب و رنگي در سينما توليد مي شود.
    هيئت داوران اميدوار است كه هنرمندان با محور قرار دادن واقعيتهاي ملموس و با اهميت جمعيت 50% روستائيان كشور به مضامين بكر و انساني و راهگشاي اين عزيزان پرداخته  و آثار به ياد ماندني را بر صفحه تاريخ سينماي ايران بر جاي گذارند و با پرهيز از روشنفكرزدگي و فرم گرائي در نگاه به روستا، به سمت يك سينماي سالم گام بردارند.

  1. هيئت داوران جايزه ويژه خود را به خانم مهرنيا به خاطر ايفاي نقش در فيلم مسافران  دره انار به خاطر تلاش در به تصوير درآوردن ملموس زندگي زن روستائي اهداء مي نمايد.
  2. هيئت داوران به منظور تشويق و ترغيب و ارج نهادن به بازيگران تعهدي كه درجان بخشيدن به چهره  تلاش گران روستائي مرز و بوم كوشش مي نمايند، جايزه ويژه خود را به آقاي سيامك اطلسي بازيگر فيلم هاي دوران سربي و مسافران دره انار را اهدا مي نمايد.

هيئت داوران ضمن تقدير از فيلم زيبا و تأثير گذار بدوك ساخته آقاي مجيد مجيدي، جايزه بهترين فيلم بلند سينمائي را به فيلم دوران سربي ساخته آقاي خسرو معصومي به خاطر صداقت در برخورد با مسائل جامعه و به تصوير كشيدن روحيه مقاوم و استوار روستائيان در پرهيز از خطا و داشتن عزت نفس در برابر فشارهاي اقتصادي زندگي.
    هيئت داوران بار ديگر از تمام هنرمندان و دست اندر كاران و برگزاركنندگان اين جشنواره تقدير نموده و اعلام مي نمايد كه برگزيدگان هر بخش مي توانند تا سقف پنج ميليون ريال  از جوائز غير نقدي جهادسازندگي براي توليد كارهاي بعدي خود كه مرتبط با مضامين روستائي باشد... استفاده نمايند.

با تشكر: هيئت داوران ششمين جشنواره هنري ادبي روستا
   

   

   

 

    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com