سازمان سوره ايميل اخبار سينمايي جشنواره سينما صفحه اصلي
مقررات جشنواره
يادداشت دبير جشنواره
بيانيه هيات داوران
اهداف جشنواره
موضوعات جشنواره
توضيحات
تمام رويدادها
 به تفکيک فيلم
 به تفکيک اصناف
 به تفکيک هنرمندان
 به تفکيک دفاتر توليد
 به تفکيک کلمات کليدی
آلبوم عكس
افتتاحيه
نشست هاى مطبوعاتى
اختتاميه
گوشه و كنار
روزشمار آلبوم عكس
هنرمندان
شرکت ها
فيلمها
هنرمندان
شرکت ها
کشورهای شرکت کننده
.:.    هيأت داوران     .:.
..رييس هيأت داوران
..داور
..دبير
هيأت انتخاب
جوايزاهداشده
بخشهاي جشنواره
موضوعات جوايز
 

 بين المللي فيلم فجر ـ دوره بيست و نهم(۱۳۸۹)

يادداشت دبير جشنواره :
( آيا نديده اي که خدا چگونه مثال زد؟ سخن پاک چون درخت هاي پاک است که ريشه اش در زمين استوار و شاخه هايش در آسمان است )
«سوره ابراهيم (ع) آيه 24»
با درود بي شمار به روح بلند بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و با عرض ادب به محضر مبارک مقام معظم رهبري حامي بزرگترين فرهنگ و هنر متعالي و با ياد شهيدان، ضمن تبريک به مناسبت فرا رسيدن سال روز پيروزي انقلاب شکوهمند و پر ارزش اسلامي، بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر را آغاز مي کنيم.
بي شک روزهاي پربار جشنواره يکبار ديگر براي هنرمندان و خانواده بزرگ سينما فرصت هاي درخشاني را پديد خواهد آورد تا در آن علاوه بر انتقال تجربه هاي ارزشمند سينمايي و خلاقيت هاي هنري به معرفي ارزش هاي اعتقادي و فرهنگ ملي اين مرز و بوم دست يابند.
بر اين باوريم که هويت واقعي ملت ها در ارزش ها و عرصه هاي فرهنگي تعريف مي شود و هنر برترين ابزار زندگي بشر براي جاودان ساختن اين ارزش هاست. در اين عرصه ما به هنري ناب و هدفدار معتقديم، هنري که با بکارگيري صحيح تمامي عناصر زيباشناسي از محتواي انسان ساز سرشار باشد و بتواند با رسالتي الهي بشر را بسوي تکامل معنوي سوق دهد.
در دنياي امروز که از بي عدالتي و ظلم لبريز است و آزادي، آزادگي و فرهنگ ملت ها هردم به بهانه اي مورد تجاوز و تهاجم زورمندان قرار مي گيرد تنها هنرمندان وارسته و آرمانگرا قادر خواهند بود تا در حرکتي پيامبرگونه، راه سعادت بشر را به او بنمايانند و انسان بازمانده از اصل خويش را به روزگار وصل ارتباط دهند.
بر اين باوريم که با وجود هنرمندان نجيب و مؤمن و کاردان کشور عزيزمان بر تارک تاريخ عزت و شرف خواهيم ايستاد زيرا که اينان آينه تمام نماي فرهنگ تمدن و تدين ميهن عزيزمان هستند. اينجانب ضمن اداي احترام نسبت به هنرمندان خانواده بزرگ سينما آرزو دارم که در ارتباطي نزديک بتوانيم پيوند قلبي و ناگسستني بين آرمان هاي الهي خويش به وجود آوريم. بر تلاش و همتتان ارج مي نهيم. همواره سربلند باشيد.

مهدي مسعودشاهي
دبير جشنواره
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com